ČAKÁREŇ NA SMRŤ

Historický román z obdobia II. svetovej vojny, rozpráva príbeh hlavnej hrdinky Heidy, ktorá sa po smrti rodičov spolu s bratom ocitá v starostlivosti židovských pestúnov. Prenasledovanie židov rodinu prinúti ukryť sa u zámožného kresťanského rodinného priateľa, ktorý však nie je tým, za ktorého ho pokladajú. Po nejakom čase strávenom v podzemí ich dolapí SS a posadí na vlak smrti, ktorý smeruje do „čakárne na smrť“. Už to nikdy nebude ako predtým!

Po príchode do tábora smrti Heidy prechádza rôznymi pracovnými zaradeniami, kde okrem demoličného komanda pracuje aj v novootvorenom nevestinci a taktiež v obávanom
pokusnom bloku 10, kde asistuje pri pokusoch na ženách.

Pach smrti je všade. Túžba po slobode, nádeji prežiť a stretnúť sa s milovanými je však silnejšia.

Dokáže prežiť, alebo sa poddá tyranii Nacistov?

Román „Čakáreň na smrť je precízne prepracovaný príbeh opierajúci sa o mnoho detailných historických skutočností, ktoré dotvárajú fikciu jednotlivých hlavných postáv. Ostatné historicky známe postavy sú popisované autenticky podľa historických faktov.

Nádej je slovo, ktoré Boh napísal na čelo každého človeka“.
Viktor Hugo

Stála som za oknom a prstom kúsok odtiahla záves. Opatrne som hľadela na zástup návštevníkov, ktorý sa snažili vtesnať do novootvoreného „Domu Lásky“. Dnešný deň bol však výhradne otvorený len pre vyvolených. Vyštafírovaní príslušníci SS stáli v zástupe a veselo debatovali. Prehltla som. Cítila som, ako sa mi chvejú nohy. Nechcela som, aby sa ma ktokoľvek dotýkal okrem Eliota. Kde asi tak môže byť? Je ešte nažive? Slzy sa mi začali kotúľať po lícach. Rýchlo som si ich usušila, lebo do izby vkročila Truska. Otočila som sa k dverám, aby nezistila, že som sa pozerala von z okna. Z prítmia sa blížila ku mne. Videla som len malé potkanie očičká, ktoré na mňa hľadeli. V ruke držala bičík. Nastavila som ruky, pretože som si myslela, že ma bude chcieť za moju zvedavosť potrestať. Namiesto toho, mi jeho koncom zdvihla bradu a poobzerala si moju tvár.

„Choď sa rýchlo upraviť, za pár minút tu máš prvého zákazníka.“

Knihu si môžete zakúpiť v týchto kníhkupectvách a online obchodoch:

Panta Rhei >>

Martinus >>

Market24 >>

Diderot >>

Littera >>

Torden >>

Beletry >>

Alza CZ >>

Copyright © 2022 Renata Pôbišová, webdesign by ABCDesign